Logo

DROGI 1 2017

 

Polecam Państwu lekturę interesującego artykułu pt.: "Statyczny i inercyjny pomiar równości, czyli prawda i fałsz o metodzie oznaczania IRI" autorstwa mgr. inż. Stanisława Szpinka i dr. inż. Dariusza Godlewskiego.

W wydaniu publikujemy również wnioski opracowane przez mgr. inż. Mirosława Bajora na podstawie dyskusji i prezentacji wygłoszonych podczas Forum NAWIERZCHNIE DROGOWE 2016, które odbyło się tradycyjnie w ramach cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

Państwa uwadze polecam także pierwszy z materiałów podsumowujących tegoroczne KRAKOWSKIE DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO – relację fotograficzną z wydarzenia.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

DROGI 12 2016

   

Państwa szczególnej uwadze polecam listę wniosków z Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2017, które odbyło się w ramach cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes. W wydaniu DRÓG 10/2016 zostały opublikowane częściowe wnioski z tego wydarzenia dotyczące wyświetlaczy czasu, w niniejszym numerze znajdą Państwo podsumowanie całych obrad.

W związku z jubileuszem dwudziestego wydarzenia z cyklu zestawiliśmy również informacje na temat minionych wydarzeń. Zwieńczeniem każdego z nich jest szereg publikacji: reportaż fotograficzny, lista wniosków, opis referatów i dyskusji. W materiale zamieszczamy wykaz tych publikacji, co – mam nadzieję – ułatwi poruszanie się po archiwum szczegółowych opisów merytorycznych naszych konferencji.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

DROGI 11 2016

   

23 listopada odbyło się II Ogólnopolskie Seminarium Specjalistyczne – „Hydroizolacje, nawierzchnio-izolacje i nawierzchnie jezdni na mostach – NAWIERZCHNIE MOSTOWE 2016”, które otworzyło III KRAKOWSKIE DNI NAWIERZCHNI 2016. W wydaniu publikujemy podsumowanie i listę wniosków z Seminarium, a także szczegółową relację fotograficzną z całego spotkania, na które przypadł jubileusz XX wydarzenia z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE naukapraktyka- biznes.

Terminy konferencji zaplanowanych na rok 2017 oznaczyliśmy w naszym Kalendarium. Serdecznie zapraszam do lektury i udziału.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

DROGI 10 2016

   

Podczas I Ogólnopolskiego Forum Specjalistycznego „Sterowanie ruchem drogowym – SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016”, które odbyło się jako XVIII wydarzenie z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes w szerokim gronie ekspertów omawiany był temat wyświetlaczy czasu. Tuż przed terminem rozpoczęcia Forum na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt z dnia 27. 09. 2016 r. rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. W wydaniu publikujemy podsumowanie i listę wniosków, która została przekazana do resortu w trybie zgłaszania uwag do przedmiotowego projektu.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

DROGI 9 2016

 

Polecam Państwu lekturę drugiej części opisu prezentacji i dyskusji toczącej się podczas Forum WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2015 będącego częścią KRAKOWSKICH DNI NAWIERZCHNI organizowanych w ramach cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka--biznes.

Publikujemy również materiał na temat organizacji ruchu na rondach turbinowych w Polsce oraz drugą część studium kształtowania geometrii rond turninowych typu knee (rondo knee typu Look-a-like z dwoma i trzema nosami).

W wydaniu kontynuujemy tematykę zaleceń projektowych przystanków autobusowych zlokalizowanych w pobliżu skrzyżowań według wytycznych niemieckich.

Zachęcam do zapoznania się z listą wydarzeń branżowych zestawionych w naszym Kalendarium. Więcej informacji na temat spotkań z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes znajdą Państwo na stronie internetowej www.konferencjespecjalistyczne.pl.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

 

DROGI 7-8 2016

   

Serdecznie Państwa zapraszam do lektury relacji z Seminarium WZMACNIANIE NAWIERZCHNI 2015, które odbyło się w ramach zeszłorocznych KRAKOWSKICH DNI NAWIERZCHNI. W wydaniu publikujemy pierwszą część opisu prezentacji i toczącej się bezpośrednio po nich dyskusji. Zespół prowadzony przez Mirosława Bajora, dyrektora programowego cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes, systematycznie przygotowuje szczegółowe podsumowania kolejnych tematów podejmowanych podczas organizowanych przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne spotkań branżowych.

Polecam również lekturę trzeciej części materiału „Środki uspokojenia ruchu według wytycznych angielskich” oraz artykułu „Studium kształtowania geometrii rond turbinowych typu knee – cz. I (rondo knee typu look-a-like)” przygotowanych przez zespoły autorów z Katedry Dróg i Mostów   Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

DROGI 6 2016

   

W wydaniu czerwcowym Państwa uwadze polecam lekturę opisu prezentacji (część druga) i interesującej dyskusji, dotyczącej problemów mostowych łożysk i dylatacji, która toczyła się w ramach Forum z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka- -biznes dedykowanego tej tematyce.

W numerze publikujemy drugie części materiałów dotyczących środków uspokojenia ruchu według wytycznych angielskich (wykrzywienie toru jazdy i szykany boczne), a także zaleceń projektowych przystanków autobusowych funkcjonujących w Niemczech. Przedstawiamy również rozwiązania odwodnienia w rejonach środków uspokojenia ruchu

Mam przyjemność zaprosić Państwa na XVIII wydarzenie z naszego cyklu, podczas którego po raz pierwszy zostanie podjęta tematyka sterowania ruchem drogowym. Forum SYGNALIZACJA ŚWIETLNA 2016 odbędzie się w dniach 13-14 października w Krakowie.

Szczegóły dotyczące spotkania znajdą Państwo na stronie internetowej www.konferencjespecjalistyczne.pl.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

Podkategorie