Logo

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 1 2017

okladka OBIEKTY 1 2017 

Okładka wydania prezentuje zabytkowy most w Tczewie w trakcie odbudowy, uznany niegdyś przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Budownictwa za Międzynarodowy Zabytek Inżynierii Budowlanej. Był to pierwszy tak wyróżniony most w Europie Środkowo-Wschodniej. Zachęcam Państwa do lektury artykułu dr. inż. Jana Bernarda Michalskiego na temat historii, przebudowy oraz konferencji poświęconej temu niezwykłemu obiektowi.

W numerze rozpoczynamy kolejną mostową podróż – polecam lekturę relacji z Wyprawy Mostowej „Peru-Boliwia 2016” cz. I.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 4 2016

 

Nawierzchnie na mostach drogowych stanowią jeden z najbardziej newralgicznych elementów wyposażenia obiektów mostowych, warunkujących w znacznym stopniu bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz trwałość. Temat ten był przedmiotem obrad II Ogólnopolskie Seminarium Specjalistycznego „Hydroizolacje, nawierzchnio-izolacje i nawierzchnie jezdni na mostach – NAWIERZCHNIE MOSTOWE 2016”, które odbyło się jako XIX wydarzenie z organizowanego przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka- -praktyka-biznes. W wydaniu publikujemy podsumowanie i wnioski z Seminarium.

Państwa uwadze polecam również kolejną część reportażu z VIII Światowej Wyprawy Mostowej „Iran 2015”. Podróż przebiega przez Isfahan, Abyaneh, Nushabad, Kashan, Qom i Teheran.

Zachęcam do lektury relacji z piątej edycji Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych”, której hasłem przewodnim były mosty łukowe.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

 

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 3 2016

 

Zachęcam Państwa do lektury drugiej części opisu prezentacji i dyskusji toczącej się podczas Seminarium ŁOŻYSKA I DYLATACJE 2015.

W wydaniu publikujemy również kolejną część interesującej relacji z VIII Światowej Wyprawy Mostowej „Iran 2015”.

Zapraszam do zapoznania się z listą wydarzeń branżowych zestawionych w naszym Kalendarium. Więcej informacji na temat spotkań z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes znajdą Państwo na stronie internetowej www.konferencjespecjalistyczne.pl.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

 

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 2 2016

 

Zachęcam Państwa do lektury pierwszej części opisu prezentacji z Seminarium ŁOŻYSKA I DYLATACJE 2015 oraz inspirowanej wystąpieniami dyskusji.

W numerze zamieściliśmy także listę wniosków z ostatnich KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

W wydaniu publikujemy drugą część VIII Światowej Wyprawy Mostowej, której uczestnicy odkrywają egzotykę niezwykłego Iranu.

Z ogromną radością i dumą zapraszam Państwa na Seminarium NAWIERZCHNIE MOSTOWE 2016 zaplanowane na 23 listopada. Spotkanie odbędzie się w ramach III KRAKOWSKICH DNI NAWIERZCHNI 2016 (23-25 listopada), podczas których – w dniu 24 listopada przy okazji otwarcia Forum NAWIERZCHNIE DROGOWE 2016 – będziemy obchodzić jubileusz XX wydarzenia z cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

 

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 1 2016

 

Państwa uwadze polecam lekturę obszernej listy wniosków z II KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2015, w ramach których odbyło się II Seminarium ORGANIZACJA RUCHU 2015, a także III Forum „Bariery ochronne na drogach i obiektach inżynierskich – BARIERY 2015”.

Artykuł na temat ratowania obiektów łukowych o konstrukcji murowanej przy zastosowaniu sprężonej powłoki z blachy falistej przygotował Jan Bernard Michalski.

W wydaniu publikujemy także pierwszą część opisu VIII Światowej Wyprawy Mostowej, której uczestnicy podróżowali śladem obiektów inżynierskich Iranu.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

 

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 4 2015

 

W wydaniu publikujemy szczegółową relację fotograficzną z KRAKOWSKICH DNI DROGOWO-MOSTOWYCH 2015, a także wnioski ze spotkań składających się na to wydarzenie: Seminarium ŁOŻYSKA I DYLATACJE 2015 oraz Forum ODWODNIENIE 2015.

Zachęcam również do lektury artykułu na temat ugięć kolejowych obiektów inżynierskich o kształcie łukowym przygotowanego przez prof. Czesława Machelskiego z Politechniki Wrocławskiej.

Na naszych łamach trwa Wyprawa Mostowa do Afryki Południowej (2014), której uczestnicy zwiedzają w czwartej części reportażu Botswanę, Zimbabwe i Zambię.

Ewelina Nawara

Redaktor Naczelna

 

OBIEKTY INŻYNIERSKIE 3 2015

Podkategorie